Звіт директора
Протокол
загальних зборів педагогічного колективу , працівників школи , батьківського комітету , учнів
КОНЗ « Липецький НВК « ЗЗСО І-ІІІ ступенів – ЗДО »
Куяльницької сільської ради Подільського району Одеської області
від 11.06.2019 р.
Присутні : працівників закладу – 45
батьків – 36
учнів - 23
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
1. Звіт директора закладу Маланюк В.С.
2. Звіт голови батьківської ради .
3. Звіт завгоспа закладу Базгі Г.Н.
4. Оцінка діяльності директора учасниками загальних зборів .
Зараз відбуваються зміни в сфері формування змісту середньої загальної освіти. 28 вересня 2017р. прийнятий новий Закон про освіту. Переглядаються та оновлюються навчальні програми, підручники, увесь навчально-методичний комплекс, який необхідний для успішного функціонування та розвитку сучасної школи.
Як директор протягом звітного періоду я керувалася статутом школи, діючим законодавством України, новим Законом про освіту, іншими нормативними документами, що регламентують роботу керівника.
У 2018/2019 н.р. до керівного складу навчального закладу входили: Мирзак А.М. – заступник директора з навчально-виховної роботи;
Кіртока Л.М. . – заступник директора з виховної роботи;
Корня Н.А.- педагог – організатор ;
Базга Г.Н.. – заступник директора з господарської роботи.
Заступники директора виконували свою роботу відповідно до посадових обов’язків, затверджених директором школи, якими регулювалася їх безпосередня управлінська діяльність.
1. Управлінська діяльність
Протягом навчального року адміністрація школи вивчала питання стану викладання предметів як українська мова та література ,математика , біологія ,музика , предмети початкової школи, проведено класноузагальнюючий контроль в 5-х, 9-х класах, перевірялись ведення щоденників, зошитів (робочих та контрольних) , класні журнали, ведення особових справ учнів.
У результаті перевірок відзначено, що в школі забезпечується дотримання законодавчих та нормативних вимог щодо перерахованих вище питань контролю. У наявності – інноваційні зміни в системі управління школою з питань, які перевірялися, та в цілому у навчально-виховній роботі.
На засіданнях педагогічної ради розглядались питання методичної, управлінської, аналітичної діяльності педколективу. Серед яких можна виділити такі як:
— Особливості адаптації учнів 1, 5-х , 10 класів ;
— Формування та впровадження професійної компетентності творчого педагога як умова забезпечення розвитку життєвих компетентностей особистості ;
— Створення позитивного іміджу навчального закладу – не6одмінна умова функціонування школа ;
— обговорення вибору підручників, успішність та поведінка учнів, нагородження за успіхи у навчанні,;
— про місце і значення домашніх завдань у навчальній роботі школяра;
— про стан роботи з цивільного захисту та охорони праці.
Було відзначено, що учителі школи ідуть у ногу із життям, широко впроваджують у практику інноваційні технології, суть яких полягає у тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. Що наш навчальний заклад виконує замовлення суспільства щодо виконання конкурентоспроможної особистості в умовах ринкової економіки, яка вміє орієнтуватися в системі найрізноманітніших суперечностей і здатна планувати стратегію власного життя в руслі національних і загальноєвропейських цінностей. Педагогічний колектив будує школу розвитку та вдосконалення, повноцінного освітнього простору, рівних можливостей у навчанні і вихованні учнів із максимальним урахуванням їхніх природних особливостей та обдарувань.
Протягом 2018/2019 н.р. робота педколективу була спрямована на реалізацію основних завдань, затверджених на стартовій серпневій педраді:
1. Забезпечити підвищення якості навчання під час освітнього процесу шляхом створення оптимальних умов для творчого розвитку особистості кожного учня.
2. Вчителям-предметникам забезпечити підвищення якості навчання під час освітнього процесу шляхом:
— формування високої навчальної мотивації та потреби в освіті, самоосвіті, самореалізації учнів;
— впровадження нових і дієвих форм роботи з обдарованими, талановитими і здібними учнями;
— підвищення якості підготовки учнів до зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації;
— системного використання ефективних педагогічних технологій;
— організації та проведення ефективного контролю та самоконтролю результатів навчальної діяльності;
— створення умов для формування успішних, конкурентоздатних, професійно зорієнтованих випускників.
3. Спрямувати науково-методичну роботу на реалізацію основних положень Концепції «Нової Української Школи», методологічну переорієнтацію навчально-виховного процесу на забезпечення потреб особистості в самовизначенні й самоствердженні в умов переходу на новий зміст освіти.
4. Посилити відповідальність кожного учителя за підготовку і результативність участі школярів в предметних олімпіадах, творчих конкурсах різних рівнів і напрямків.
2. Матеріально-технічна база навчального закладу:
Для забезпечення результативності освітнього процесу, оволодіння учнями базовими загально-навчальними вміннями і навичками, спрямованих на розвиток індивідуальних здібностей кожної дитини, створюються умови для їх самореалізації.
А саме:
— використовуються можливості предметних кабінетів, 2 інтерактивних кабінетів , кабінету дистанційного навчання .
Адміністрація школи спільно з педагогічним колективом, обслуговуючим персоналом та батьками учнів намагається створити належні умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення всі навчальні приміщення та приміщення загального користування.
Проте, на сьогодні залишаються не вирішеними питання , потребує капітального ремонту 2 туалетних кімнати, зовнішній туалет , також потребує оновлення обладнання таких кабінету хімії , покриття подвір’я школи
3. Фінансово-господарська діяльність
Фінансування потреб школи проводиться бухгалтерією відділу освіти . Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати працівникам школи, вчасно виплачувалися кошти за спожиту школою електроенергію, водопостачання, тепло. Ліміти спожитих водо- та теплопостачання ми використовуємо згідно норми .
4. Забезпечення обов'язкової освіти
Педколективом школи проведено певну роботу щодо збереження й розвитку шкільної мережі.
На 01.09.2018р. кількість учнів становила 304 учнів. Протягом року прибуло 7 учнів і вибуло 11 учнів. На кінець року – 300 учнів.
На початок навчального року відкрито 29 класів:
Школа І ступеня — 145 учнів – 16 класів;
Школа ІІ ступеня — 138 учнів – 14 класів;
Школа ІІІ ступеня - 21 учнів – 2 класи
У 1 класі організована інклюзивна форма навчання для 2 дітей з ООП, в старшій школі 2 класи з вивченням математики на профільному рівні
5. НУШ
2018/2019 н.р. – це рік початку реформ в освіті, рік зародження НУШ. Концепція Нової української школи – ідеологія реформи повної загальної середньої освіти, почала діяти в 2018 році. Реформа орієнтована на те, щоб «зробити випускника конкурентноздатним у ХХІ-му столітті – випустити зі школи всебічно розвинену, здатну до критичного мислення цілісну особистість, патріота з активною позицією, інноватора, здатного змінювати навколишній світ та вчитися впродовж життя».
Усі реформи розпочинаються з початкової школи!
Кабінетом міністрів затверджено новий Стандарт початкової освіти.
Саме за ним з 1 вересня 2018 року розпочали навчання усі перші класи. Державний стандарт початкової освіти – це базовий документ, який визначає основні засади й підходи до навчання в початковій школі, а також вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів навчання здобувача освіти і загальний обсяг навчального навантаження.
Відрадно, що ми отримали забезпечення по НУШ:
- Меблів ;
- Дидактичні матеріали ;
- технічне забезпечення .
Закупівлі здійснювались відділом освіти Куяльницької сільської ради.
6.Інклюзивна освіта
2 дитини з ООП у 3 класі навчалися за інклюзивною формою. Для кожної з них розроблені індивідуальні програми розвитку, за якими здійснювався моніторинг досягнень та за потреби проводилася корекція змістових завдань. За висновками ПМПК визначено по 20 годин корекційно-розвиткових занять.
7. Робота з педкадрами
З метою удосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних працівників, створення організаційних умов для формування методичної культури вчителів в умовах реалізації завдань Нової української школи, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу, реалізації особистісного потенціалу кожного педагога, забезпечення кожному учневі рівного доступу до якісної освіти педпрацівники початкової школи у 2018/2019 н.р. пройшли перепідготовку при відділі освіти Куяльницької сільської ради .
Педагогічний колектив налічує 49 вчителів , в т.ч. 4 вихователя . Вища категорія – 7 вчителів, з них: вчитель-методист – 1, старший вчитель – 2
І категорія – 31
ІІ категорія – 1
Спеціаліст - 5
Членами методичної ради школи було сплановано роботу для реалізації нової науково-методичної проблеми (розроблено заходи з методичної, навчальної та виховної роботи). Освітня система будувалася на засадах педагогіки партнерства, створення атмосфери турботи й підтримки учнів, яка сприяла розвитку їхніх можливостей, задовольняла інтелектуальні, емоційні й соціальні потреби, формуванню усебічно розвиненої особистості, здатної до критичного мислення. Для якісного забезпечення поставлених задач колектив працювали 4 шкільних методичних об’єднання .
Постійно забезпечувалася безперебійна робота web-сайтів школи, продовжувалося упровадження «хмарних» технологій. Педагоги працювали над розробками та використанням навчально-методичного забезпечення для запровадження інтерактивних технологій .
Педагогічні працівники з метою покращення надання освітніх послуг, у точу числі впровадження інклюзивної моделі освіти для дітей з особливими освітніми потребами, їх інтеграцію у навчально-виховний процес сучасного освітнього закладу з метою соціалізації й адаптації до суспільного життя, постійно проходять навчання на семінарах, тренінгах, беруть участь у майстер-класах.
Створено у закладі й інформаційно-методичні умови для педагогічних працівників для поширення власного педагогічного досвіду через публікації у фахових виданнях, розробка інноваційних, програм й авторського навчально-методичного забезпечення, до видавничої діяльності. У цьому навчальному році було розроблено 3 програми та 1 збірник.
Педагогічні працівники мали можливість творчого та активного професійного розвитку, підвищення професіоналізму, компетентності беручи участь у професійних конкурсах, навчання на курсах підвищення кваліфікації, атестації.
В 2018 – 2019 році атестацію пройшли 11 педпрацівників . З них :
3 вчителя підтвердили кваліфікаційну категорію « Спеціаліст вищої категорії » , 1 вчитель підтвердив звання « Вчитель - методист » , 2 вчителя « Старший вчитель » ; 1 вчителю була знижена кваліфікаційна категорія до « Спеціаліст » , в зв’язку з тим , що не пройшла підвищення кваліфікації ,
7 вчителів підтвердили кваліфікаційну категорії « Спеціаліст І категорії »
8. Робота бібліотеки
На початку 2018/2019 навчального року учні школи були забезпечені підручниками на 90 %.
З липня 2018 р. по січень 2019 р. учні 1-х, 5-х, 10-го класу були забезпечені новими підручниками на 100% .
Постійними та активними читачами бібліотеки є учні 4-9 класів, яких цікавить художня література, енциклопедії та словники, особливо учнів 5- А , 6 класів .
Протягом року для учнів різних вікових категорій бібліотекарями були проведені позакласні виховні заходи:
- екскурсія-вікторина до історичного городу овочів ,
- лінгвістична гра «Про що говорять афоризми» ,
- брейн-ринг «Спорт - гармонія тіла і духу» ;
- година спілкування «Романтика почуттів» ,
- «Мандрівка світом казок Шарля Перро»;
- години читача до 100-річчя з Дня народження В.Сухомлинського ;
- до Всесвітнього дня захисту тварин ;
- до дня української писемності й мови, героїв Крут;
- до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ з Афганістану, ;
- до відзначення дня Революції Гідності, до Міжнародного дня безпеки в Інтернеті та інших свят.
Свою діяльність шкільна бібліотека висвітлює на власному сайті.
9. Медичне обслуговування учнів в навчальному закладі
Медичне обслуговування здійснюється сестрою медичною, посада з жовтня 2018 року введена до штату школи . Медичний кабінет розташований на 2 поверсі, повністю забезпечений необхідними медикаментами, зроблений ремонт .
Для попередження та виявлення захворювань перед початком навчального року учні пройшли медичне обстеження вузькими спеціалістами.
Учні розподілені за станом здоров’я на групи для занять фізкультурою згідно рекомендацій дільничих педіатрів чи сімейних лікарів.
У 2018/2019 н.р.:
Спецгрупа – 16 учнів
Звільнені – 2 учнів
Підготовча – 135 учнів
Основна –147
10. Організація харчування учнів у навчальному закладі
З метою чіткої організації режиму дня, який відповідає віковим нормам учнів, збереження здоров’я й попередження харчових та інфекційних захворювань, у школі організовано гаряче харчування учнів 1-11-х класів. Суворо виконуються всі необхідні умови санітарного контролю щодо термінів і умов зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим.
Медична сестра ретельно слідкує за санітарним станом приміщення їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню, виконують усі вимоги санітарно-епідеміологічної служби. Меню вивішено на видному місці в обідній залі, у ньому зазначено найменування страв, вихід продуктів, їх ціна. Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було. Усе обладнання харчоблоку знаходиться в робочому стані.
Гарячим харчуванням протягом навчального року було охоплено учнів пільгових категорій 5 , початкових класів – 146 , та харчувалися за кошти батьків до 150 дітей.
11. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій освітнього процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи та під моїм особисто.
Відповідальним за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності – Мирзак А.М.. – заступник з НВР. .
На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.
У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності.
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання". Разом із тим ще залишаються показники травматизму дітей на перервах та на дому . У школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з'ясовуються, аналізуються, відповідно до цього своєчасно складаються акти та проводяться профілактичні заходи.
9. Ефективність освітнього процесу
Ефективність роботи з обдарованими дітьми чітко прослідковується через участь учнів у Всеукраїнських олімпіадах з базових навчальних дисциплін , інтелектуальних та творчих конкурсах .
Таблиця результативності учнів закладу
Назва конкурсу Кількість учасників Результати
Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» 23 Сертифікат учасника 16
Диплом І ступеня Регіонального рівня 1
Диплом ІІ ступеня Регіонального рівня 2
Диплом ІІІ ступеня Регіонального рівня 2
Диплом переможця в початковій школі 2
SUNFLOWER 9 Сертифікат учасника 7
Диплом ІІ ступеня регіонального рівня 1
Диплом ІІІ ступеня регіонального рівня 1
Конкурс до Дня української писемності та мови “Слово до слова” 5 Диплом 1 ступеня 1
Диплом ІІ ступеня 2
Диплом ІІІ ступеня 1
Диплом ІІ ступеня районного рівня 1
Олімпіада з предметів початкової школи
(На Урок) 3 Диплом І ступеня всеукраїнвького рівня 2
Диплом ІІ ступеня районного рівня 1
Всеосвіта Осінь 2018 Олімпіада з української мови 4 Диплом І ступеня 2
Диплом ІІ ступеня 1
Диплом ІІІ ступеня 1
ІІІ Всеукраїнська інтернет -олімпіада “На Урок” 14 Диплом І ступеня 5
Диплом ІІ ступеня 1
Диплом ІІІ ступеня 1
Сертифікат 7
Всеосвіта Весна 2019 Олімпіада з української мови 38 Диплом І ступеня 25
Сертифікат 5
Диплом ІІ ступеня 5
Диплом ІІІ ступеня 3
“Всеукраїнський конкурс “3D: Думай, Дій, збережи Довкілля”” 8 Диплом І ступеня 4
Диплом ІІ ступеня 2
Диплом ІІІ ступеня 2
Всеосвіта Осінь 2018 Олімпіда з української мови 3 Диплом ІІ ступеня 1
Диплом І ступеня 1
Диплом ІІІ ступеня 1
Всеосвіта Зима 2018 Олімпіда з української мови 16 Диплом ІІ ступеня 4
Диплом І ступеня 4
Диплом ІІІ ступеня 5
Сертифікат 3
Всеукраїнська краєзнавча експедиція учнівської молоді “Моя Батьківщина -Україна ” 4 І місце 1
Районний конкурс малюнків до Дня пам'яті Т.Г.Шевченка “З Україною в серці” 15 І місце 15
Участь у конкурсі 2
Районна природоохоронна акція “Ялинка”
21 І місце 1
Грамота 2
Участь 18
Конкурс декоративно-прикладного мистецтва
4 Участь у конкурсі 3
1 місце 1
Творчий конкурс малюнків , віршів , лист до мами - з нагоди святкування Дня матері 6 Участь у конкурсі 6
Благодійний захід “Новорічний подарунок воїну АТО” 1 Грамота Департаменту освіти 1
Конкурс “Гуманне ставлення до тварин ”,”Годівничка” 24 Грамота 1
Участь у конкурсі 22
1 місце 1
Акція “Український сувенір” 1 Грамота 1
Конкурс “Щедрість рідної землі” 14 Грамота 1
Участь в конкурсі
І місце 11
2
Інтелектуальне змагання з математики 4 Участь у змаганні 4
Інтернет олімпіада з математики 1 Участь в конкурсі 1
Інтернет олімпіада з фізики 6 Участь в конкурсі 1
Диплом І ступеня
2
Диплом ІІ ступеня 3
“Чисті роси” 6 Участь в конкурсі 5
І місце 1
Всеукраїнська дитяча гра “Сокіл”(“Джура”) 6 Участь в конкурсі 6
Районний конкурс “ДЮП” 9 Участь в конкурсі 2
І місце 7
Конкурс О.О. Гончаренко
3 Екскурсія до Верховної ради України
Екскурсія в дельфінарій « НЕМО » 2
1
Інтелектуальні змагання з хімії 2 Участь в конкурсі 2
Обласний конкурс винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку секція “Екологія та охорона довкілля” 1 Участь у конкурсі 1
Конкурс захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої Академії наук України 1 Участь в конкурсі 1
Конкурс “Гринвіч” 10 Золотий сертифікат 1
Сертифікат участі 9
Акція “День зустрічі птахів ” 2 І місце 2
Всеукраїнський конкурс “Земля - наш спільний дім” 7 Участь в конкурсі 7
Районний турнір КВН 7 Участь в конкурсі 7
Таким чином, поєднання усіх складових розвитку інтелектуальних, творчих обдарувань учнів, залучення їх до різноманітних видів позаурочної діяльності створюють умови для всебічного розвитку ціннісно-смислових, загальнокультурних компетентностей, компетентності особистісного самовдосконалення, забезпечують продуктивну творчу атмосферу навчального закладу.
13. Виховна та позакласна робота
З метою виконання завдань та реалізації основних принципів виховної роботи з учнівською молоддю, виховна робота КОПЗ Липецького НВК «ЗЗСО I-III ступенів- ЗДО» у 2018-2019 н. р. орієнтувалася на нормативно-правову базу з питань виховної роботи, а саме : на Закони України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», «Про охорону дитинства», «Концепцію виховання дітей та молоді», «Концепцію громадянського виховання», «Національну доктрину розвитку освіти», «Конвенцію про права дитини», «Декларацію прав дитини» та нормативно-правові акти, документи Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Одеської області, органів місцевого самоврядування.
Підвищення статусу національної освіти у XXI ст. потребує нових підходів та методів роботи педагогічних кадрів.
Ми живемо та працюємо у той час, коли рівень академічних знань освітян став менш вагомим, на зміну приходять нові показники якості освіти:
стійка мотивація пізнання нового, постійна здатність педагогічних працівників до самоосвіти, усвідомлення ними необхідності навчатися впродовж життя.
До напрямків інноваційних процесів в системі освіти на сучасному етапі її розвитку слід віднести:
- оновлення змісту навчання і виховання;
- розробка державних стандартів освіти;
- впровадження концепції виховання дітей та молоді на підставі національної системи освіти;
- здійснення профілізації та індивідуалізація освітнього процесу;
- створення авторських навчальних програм, підручників, посібників тощо.
Цілком логічно постала проблема готовністі вчителя до інноваційної діяльності як психолого - педагогічна проблема :
Проблема, над якою працював навчальний заклад у 2018 – 2019 н.р.
«Формування та вдосконалення професійної компетентності творчого педагога як умова забезпечення розвитку життєвих компетентностей»
Проблема, над якою працювало методичне об’єднання класних керівників
«Формування в учнів громадської активності, національної свідомості та культури спілкування»
Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за основними напрямками:
- національно-громадянське виховання;
- екологічне виховання та формування здорового способу життя;
- військово-патріотичне виховання;
-трудове виховання та профорієнтаційна робота;
-морально-правове виховання;
-художньо-естетичне виховання;
-творчий розвиток особистості;
-родинно-сімейне виховання.
Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України
(наказ МОНМС України від 31.10.11 р. № 1243)
Ціннісне ставлення до себе
Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей
Ціннісне ставлення до праці
Ціннісне ставлення до природи
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва
Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави
Кожному з напрямків приділяється особлива увага. В основу діяльності НВК покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.
Відповідно до перспективного плану роботи НВК вивчався стан військово-патріотичного виховання.
Виховна робота НВК була спрямована на вирішення таких завдань:
- створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;
- турбота про здоров'я учнів, пропаганда здорового способу життя;
- естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки учнів до дорослого життя;
- продовження сумісної роботи психолого-педагогічної служби з педагогами, учнями, батьками;
-виховання громадсько-патріотичних якостей завдяки продовженню краєзнавчої та військово-патріотичної роботи.
Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в НВК в 2018-2019 навчальному році працювало 24 класних керівників 1-11 класів, педагог-організатор, заступники директора з ВР та НВР . У ході засідань МО класних керівників розглядалися такі питання:
- Творчість та інновації у педагогічній діяльності;
- Загальні засади гуманістичної педагогіки В. Сухомлинського;
- Обмін досвідом «Використання проектної методики та мультимедійних технологій»;
- Діяльність учнівського самоврядування в НВК;
- Роль учнівської організації у формуванні гуманістичної особистості;
- Визначення основних напрямів методичної роботи на 2018-2019 р;
- Взаємини у системі «Вчитель-учні-батьки» (з досвіду роботи);
- Роль вихователя та вчителя-предметника у формуванні навчальної успішності класу.
Протягом 2018-2019 навчального року в НВК було проведено тематичні тижні та місячники:
- Тиждень фізкультури та спорту (вересень);
- Місячник безпеки дорожнього руху (вересень);
- Європейський тиждень місцевої демократії (жовтень);
- Місячник толерантності (листопад);
- Тиждень знань з безпеки життєдіяльності (листопад, травень);
- Місячник української писемності та мови (листопад);
- Місячник морально-правового виховання (листопад-грудень);
- Тиждень боротьби зі шкідливими звичками (грудень);
- Всеукраїнський тиждень права (грудень);
- Місячник профорієнтації (лютий) ;
- Шевченківський тиждень (березень);
- Місячник екологічного виховання та благоустрою (квітень);
- Тиждень пам’яті і слави (травень).
За окремими планами відзначалися такі святкові й пам'ятні дні та події:
- 01.09.18 р. – День знань;
- 22.09.18 р. – День партизанської слави;
- 05.10.18 р. –День працівника освіти;
- 03.10.18 р. –День людей похилого віку ;
- 28.10.18 р. – День визволення України від німецько-фашистських загарбників;
- 09.11.18 р. – День української писемності та мови;
- 23.11.18 р. – День пам’яті жертв голодоморів;
- 01.12.18 р. – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 03.12.18 р. – Міжнародний день інвалідів;
- 09.12.18 р. - Міжнароднй день прав людини;
- 22.01.19 р. – День Соборності України;
- 29.01.19 р. – День пам’яті героїв Крут;
- 14.02.19 р. – День Святого Валентина;
- 15.02.19 р.– День вшанування учасників бойових дій на території інших держав і річниці виведення радянських військ з Афганістану;
- 21.02.19 р. – Міжнародний день рідної мови;
- 08.03.19 р. – Міжнародний жіночий день;
- 09.03.19 р. – День народження Т. Шевченка.
- 26.04.19 р. – День Чорнобильської трагедії та День ЦЗ;
- 09.05.19 р. – День Перемоги;
- 18.05.19 р. – День пам'яті жертв політичних репресій;
- 17.05.19 р. – День Європи;
- 03.06.19 р. – День захисту дітей.
Упродовж 2018-2019 навчального року учні НВК брали участь у різноманітних заходах і конкурсах.
Протягом навчального року у НВК були проведені такі загальношкільні заходи:
- свята й вечори: свято Першого дзвоника, свято до Дня учителя, свято Осені, Новорічний ранок, , свято Останнього дзвоника, Випускний Вечір;
- виховні тематичні заходи та заходи, присвячені пам’ятним датам:
Тематичні загальношкільні лінійки: «Дитина йде до школи», «Цей вогонь у серцях залишиться назавжди»;
Свято Першого дзвоника - 1-11 кл. – ЗДВР Л.М.Кіртока, педагог-організатор Н.А.Бешетя;
Свято Осені та виставка осінніх букетів – 1-11кл. – ЗДВР Л.М.Кіртока, педагог-організатор Н.А.Бешетя;
Організація самоврядування в класах та по школі – ЗДВР Л.М.Кіртока, педагог-організатор Н.А.Бешетя, кл.кер.;
Всеукраїнський Олімпійський урок на тему: «Історія – є. Майбутнє твоє» - класні керівники;
Вивчення та повторення правил дорожнього руху в класах «Моя безпечна дорога» 1 – 11кл. – ЗДВР Л.М.Кіртока, педагог-організатор Н.А.Бешетя, кл.кер.;
Єдиний урок з правил безпечної поведінки на дорогах «Зі знаками дружи – не знатимеш біди» - 1 -11 кл. – ЗДВР Л.М.Кіртока, педагог-організатор Н.А.Бешетя, кл.кер.;
День фізичної культури і спорту «Веселі старти» - вчитель фізкультури:
Фотовиставка «Ветерани спорту» - 10, 11кл.- ЗДВР Л.М. Кіртока, педагог-організатор Н.А. Бешетя;
Конкурс малюнків «Спорт єднає світ» - вчитель ОТМ Л.М.Кіртока;
Тренінг «Бути здоровим – престижно» 11кл, кл.кер., С.С.Шитра;
Конкурс малюнків на асфальті та виготовлення паперових голубів під гаслом «За мир» 1 – 8 кл., вч. ОТМ Л.М. Кіртока;
Єдина виховна година до Дня бібліотек «Дім без книги – день без сонця» - – ЗДВР Л.М.Кіртока, педагог-організатор Н.А.Бешетя, кл.кер.;
Урок екології «Моя ріка» ( 1-4 кл. К.К. Л.П. Кречун, А.В. Тіора, Л.С. Думбрава, А.М. Корня), «Малим рікам – чисту воду» ( 5-8 кл. К.К. Н.П. Колеснік, Л.С. Андоній, С.Г. Тіора, С.Є. Шевцов, Т.Г. Мельниченко), «Проблеми забруднення» ( 9-11 кл. К.К. Л.І. Крецул, Є.П. Шевцова, С.С. Шитра);
Конкурс малюнків «Збережімо нашу землю від забруднення» ( 2-7 кл. вчитель ОТМ, Л.М. Кіртока);
Екологічне свято «Будь природі другом» ( 1-11 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока, педагог-організатор Н.А. Бешетя);
Операція «Милосердя» ( до дня людей похилого віку) 5-11 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока, педагог-організатор Н.А. Бешетя;
Операція «Пам’ятник» (упорядкування території пам’ятників) 5-11 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока, педагог-огранізатор Н.А. Бешетя;
Єдина виховна година « Старість – турбота спільна» ( до дня людей похилого віку) 1 кл. Л.П. Кречун, 2 кл. А.В. Тіора, 3 кл. Л. С. Думбрава, 4 кл. А.М. Корня, 5-А кл. Н.П. Колеснік, 5-Б кл. Л.С. Андоній, 6 кл. С.Г. Тіора, 7 кл. С.Є. Шевцов, 8 кл. Т.Г. Мельниченко, 9 кл. Л.І. Крецул, 10 кл. Є.П. Шевцова, 11 кл. С.С. Шитра;
Спортивне свято «Козацькі розваги» (до дня захисника України та дня українського козацтва) 2-4 кл., 5-7 кл., 8-11 кл., вчт. ф\к І.В. Думбрава.
День протипожежної безпеки. Практичні заняття з евакуації ( 1-11 кл. вчт. ДПЮ І.В. Думбрава, К.К.);
Тематичні загально шкільні лінійки: «Правила протипожежної безпеки» ( 9 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока), «Де козак – там і слава» (до дня українського козацтва) 10 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока, педагог – організатор Н.А. Бешетя. «Пам’ятати, щоб жити» (до дня визволення України від нацистських загарбників) 8 кл. ЗДВР Л.М.Кіртока;
Покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам (5 -11 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока, педагог-організатор Н.А. Бешетя);
Свято до Дня працівників освіти «По каплі душу дітям віддаєте» (1- 11 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока, П- О Н.А.Бешетя);
Свято «Шануймо ветеранів» (5-11 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока, педагог- організатор Н.А. Бешетя);
Конкурс малюнків «Осені золоті акварелі» ( 5-7 кл., вчт. ОТМ Л.М. Кіртока);
Тематичні загально шкільні лінійки: « Мова рідна -слово рідне » ( до Дня української писемності та мови) 5-11кл. , ЗДВР Л.М.Кіртока;
«Герої нашого краю – патріоти України, єдиної суверенної держави»
(до Дня Гідності та свободи) 11 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока. П-О Н.А.Бешетя;
«Конвенція ООН про права дитини» (10 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока, п-о Н.А. Бешетя);
«Голодний рік – Голодний вік» (до Дня пам'яті жертв Голодомору в Україні (23 листопада)) 9 кл. ЗДВР Л.М. Кіртока,п-о Н.А.Бешетя ;
Єдина виховна година «Я знаю: мова мамина – свята…» (1 – 11 кл. к.к.);
Конкурс читців «Мово моя українська!» (5-8 кл. к.к. ЗДВР Л.М Кіртока );
Урок пам'яті жертв голодомору на Україні « Запалимо свічки…Згадаємо той час…» (1-11 кл. к.к.);
Виставка «У світі прав дитини» (бібліотекар Р.В. Навал);
Тиждень «За здоровий спосіб життя». Бесіди з профілактики респіраторних захворювань. (1-11 кл., медпрацівник В.В. Мунтян.);
Круглий стіл «Справедливість и право» (10-11 кл. К.к. С.С. Шитра;
Є.П. Шевцова. ЗДВР. Л.М. Кіртока);
Дискусія «Виконуй обов’язки, поважай правопорядок і закон» ( 7 кл. к.к. С.Є. Шевцов, 8 кл. к.к., Т.Г. Мельниченко, 9 кл. к.к. Л.І. Крецул.);
Тиждень антиалкогольної та антинаркотичної пропаганди до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом. (8-11 кл. медпрацівник В.В. Мунтян) (Спілкування в колі);
Конкурсна спортивна гра до Дня Збройних сил України «Хочеш бути спортивним -будь»(ЗДВР Л.М. Кіртока, вчитель ДПЮ,ФК І.В. Думбрава. П-О Н.А. Бешетя);
Конкурс-змагання «Ми-захисники Вітчизни»(9-11кл., вчитель ДПЮ І.В. Думбрава, П-О Н.А. Бешетя );
Свято до Дня захисника Вітчизни «Наша армія – наша гордість»(6-9кл.,П-О Н.А. Бешетя, ЗДВР Л.М. Кіртока);
Єдина виховна година «Виконуй обов’язки, поважай правопорядок і закон»(1-11кл., К.К.);
Природоохоронна акція «Ялинка»(1-11кл.,к.к.);
Єдина виховна година до Дня інвалідів «Життя коротке , поспішайте творити добро.»(1-11кл., к.к.);
Свято «Новий рік»(1-11кл., к.к., Л.М.Кіртока ЗДВР, Н.А.Бешетя П-О.);
Тематичні загальношкільні лінійки:
«Світла пам’ять…Афганістан…» до Дня вшанування учасників боівих дій на території інших держав (ЗДВР Кіртока Л.М., П-О Бешетя Н.А.),
«Сучасні герої України» до Дня вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
(11кл., ЗДВР Кіртока Л.М., П-О Бешетя Н.А.),
«Співуча мова моя» (5-8кл., ЗДВР Кіртока Л.М., П-О Бешетя Н.А.),
«Лікарські рослини » до Дня водно – болотних угідь
(8-11кл., К.К.);
Бібліотечні уроки «Афганістан мій біль, моя пекуча пам’ять», (1 - 11кл., бібліотекар Навал Р.В.);
Уроки мужності:«Цей пекучий біль – Афганістан» ( 1-11кл., К.К. ),«Бійці Небесної Сотні» (1-11кл., К.К.).
Диспут «У чому справжня краса людини?» (9-11кл., К.К.) ;
Година спілкування «Людина починається з добра» (1-8кл., К.К.);
Виставка літератури:
«Афганістан мій біль» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (бібліотекар Навал Р.В.);
«Герої Небесної Сотні» (бібліотекар Навал Р.В.);
Єдина виховна година «Мужність і відвага крізь покоління», присвячена утворенню Одеської області (1-11кл., К.К.);
Перегляд відеороликів про події на Майдані під час Революції Гідності
«Майдан» (9-11кл.,К.К.);
Конкурс малюнків до Дня Матері (5-7кл., Кіртока Л.М.);
Природоохоронна акція «Годівничка» (1-11кл.К.К.);
Санітарна п’ятниця( 1-11кл.,К.К.);
Свято « Міжнародний жіночий день»;
Єдина виховна година « День народження Т. Шевченка», «День Перемоги»,
«День пам'яті жертв політичних репресій», « День Європи», «День
Вишиванки»;
Уроки мужності « День Чорнобильської трагедії»(1-11к.л., К.К.);Свято, Останнього дзвоника; Свято «День захисту дітей»(1-11к.л. К.К. ,П-О Бешетя Н.А.) Випускний Вечір.
У НВК ведеться активна робота щодо подолання злочинності серед неповнолітніх та організації профілактичної роботи. Протягом 2018-2019 навчального року згідно з річним планом роботи в НВК відбулося засідання ради з профілактики правопорушень, на яких розглядалися питання:
- Проведення аналізу психолого-педагогічної діагностики, спрямованої на виявлення учнів, схильних до правопорушень.
- Залучення учнів НВК до позакласної роботи, занять у гуртках.
- Підсумок роботи ради за рік. Перспективне планування.
- Звіти класних керівників 1-11 класів про індивідуальну роботу щодо запобіганням правопорушенням.
- Розгляд конкретних правопорушень.
- Адаптація в навчально-виховний процес п’ятикласників.
- Про затвердження плану роботи РПП на 2018-2019 н. рік.
- Профілактична робота з учнями, які часто запізнюються на уроки.
- Моніторинг професійної визначеності випускників 9, 11 класів.
- Організація відпочинку та оздоровлення в літній період учнів пільгових категорій.
Учнівське самоврядування
В школі працювало учнівське самоврядування, де всі центри « Знання, Здоров’я, Етики і порядку , Дозвілля, Центр інформації» -виносили свою частку в вирішення завдань які стоять перед школою.
Однією із форм учнівського самоврядування ,є об’єднання учнів : «Веселята»(учні 1-4 кл.) , «Веселкова республіка»(учні 5-8 кл.), «Старшокласник» (учні 9-11 кл.) Ці дитячі об’єднання через притаманні їм форми і методи створюють умови для розвитку творчих здібностей дитини ,для самореалізації і самоутвердження особистості.
Вищим органом учнівського самоврядування є учнівська конференція ,яка проводиться щорічно.
Діяльність органів учнівського самоврядування НВК здійснюється за напрямами:
1. Організація свят, вечорів та інших заходів.
2. Участь в шкільних, районних та обласних конкурсах
3. Організація екскурсій
4. Випуск щомісячної стіннівки, проведення тематичних лінійок.
5. Участь у проведенні тематичних тижнів НВК.
6. Участь у проектній діяльності.
7. Організація волонтерських акцій
8. Взаємодія з громадськими організаціями, громадськістю, батьківським колективом тощо.
Засідання органів учнівського самоврядування здійснювалися не менше одного разу на місяць у відповідності з тематикою засідань учнівського самоврядування НВК на 2019-2018 н.р.
Робота з батьками
Приділяється значна увага роботі з батьками, як у проведенні батьківських зборів, так і в проведенні загальношкільних свят за участю батьків, індивідуальних зустрічах класних керівників та вчителів - предметників з батьками учнів. Відбулися загальношкільне батьківські збори, продовженням яких стали батьківські збори у класах. Планово розглядалися питання успішності та стан відвідування учнями НВК, організація гарячого харчування, організація уроків фізичної культури, дотримання правил Статуту НВК, план роботи на осінні, зимові та весняні канікули, організація навчальної практики та екскурсій, використання коштів спецрахунку, питання літнього оздоровлення учнів, а також роль родинно- сімейного виховання у сприянні психологічному здоров`ю дитини. Неодноразово до проведення позакласних заходів та екскурсій залучалися батьки учнів. За потреби, класні батьківські збори скликаються на розсуд класного керівника, крім планових один раз на семестр. Планово розглядаються питання навчальної успішності учнів, профілактики жорстокості та насильства, вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів серед учнівської молоді; запобігання дитячому травматизму; організації екскурсій в канікулярний час, порядок використання учнями мобільних телефонів в НВК, запобігання дитячому травматизму, дотримання єдиних вимог стосовно поведінки учнів у НВК, харчування, літнього оздоровлення та ін.
Співпраця з установами та організаціями
НВК постійно підтримує зв’язки:
- з органами охорони здоров’я;
- зі службою у справах неповнолітніх;
- відділом міліції у справах дітей;
- центром соціальних служб у справах сім’ї, дітей і молоді та координує свою діяльність з питань профілактики правопорушень, тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії у співпраці з даними органами. Контактна інформація про представників названих вище служб розміщена на інформаційному стенді НВК, завдяки чому батьки можуть отримувати індивідуальні консультації з представниками правоохоронних органів, з лікарем чи медсестрою.
Профорієнтаційна робота НВК побудована на тісному зв’язку з вищими навчальними та середніми спеціальними навчальними закладами та центром зайнятості. На базі НВК систематично відбуваються зустрічі учнів випускних класів з представниками вищих навчальних закладів. Учні за допомогою «професійного» анкетування мали можливість визначити свої професійні нахили. Учні отримали багато цікавої та корисної інформації Аналіз роботи, проведеної класними керівниками протягом навчального року
№ п/п Вид роботи Заходи, терміни виконання
1. Інформаційно-методична робота 2018 - 2019 н.р..
Методичні розробки Перший урок , класна година про правила поведінки у НВК, Єдина класна година з ПДР, Єдина класна година до Міжнародного дня Миру, Єдина класна година з протипожежної безпеки, Єдина класна година до Дня ООН, класна година до Дня захисту людей похилого віку, класна година до вшанування жертв Голодомору 1932-1933 р.;
Вітальні газети: до Дня учителя, Дня української писемності, Нового року, св. Миколая;
бесіда до Дня партизанської слави, бесіда до Дня профілактики дитячого травматизму тощо;
захід до Дня української писемності "Наша мова - мова калинова", бесіда «Права і обов’язки учнів",
класна година до Дня прав людини "Права людини в законодавстві України", бесіда про особливості дорожнього руху ,пов'язаних з ускладненням погодних умов та профілактикою простудних захворювань.
Ведення документації 1. Заповнення класного журналу.
2. Ведення журналу інструктажів.
3. Щотижня – бесіди з ОБЖ.
4. Переоформлення особових справ.
5. План виховної роботи.
6. Соціальний паспорт.
7. Перевірка щоденників (щотижня).
8. Медико-санітарний контроль за фізичним вихованням учнів класу (наявність форми, довідок, поведінка на уроках фізкультури, контроль за групою на фізкультурі)
9. Аналіз успішності учнів.
10. Оформлення табелів та виписка оцінок в особові справи.
Яка інформація зібрана про учнів 1. Загальні відомості про учнів (П.І.Б., дата народження, місце проживання).
2. Соціальний паспорт.
3. Позаурочна зайнятість.
4. Медичні довідки про стан здоров’я.
5. Проведено різноманітні анкетування (тестування спільно з «Мотивація навчання» (батьки ознайомлені з результатами на зборах, тренінг «Як подолати конфлікт»)
6. Продовжено роботу над портфоліо.
7. Збір інформації про дітей учасників АТО та дітей , які потребують соціального захисту.
2. Співпраця з вчителями-предметниками, психологом, медичною сестрою та іншими учасниками навчально-виховного процесу. 1. Зустріч з учителями на батьківських зборах.
2. Індивідуальні консультації: батьків, учителів та класних керівників.
3. Медична сестра: медогляд у НВК, укладання листка здоров’я, щеплення.
4. Організація харчування для учнів класу.
5. Організація індивідуальних консультацій для учнів , вчителів-предметників.
3. Педагогічний контроль за навчальною діяльністю; дотримання правил. 1. Відвідування уроків.
2. Виписка оцінок (щотижня та помісячно).
3. Індивідуальні зустрічі з батьками (при потребі).
4. Перевірка записів домашнього завдання в щоденниках.
5. Перевірка щоденників.
6. Учні повторно ознайомленні з правилами поведінки в школі, під час перерви; проводяться бесіди про правила поведінки в громадських місцях і т.д.; ознайомлені з обов’язками чергових.
7. Індивідуальні бесіди з батьками та учнями щодо успішності та поведінки
4. Робота з батьками. 1.Батьківські збори :вересень; грудень ; січень ; ТРАВЕНЬ.
2. Інформування батьків про стан навчання та поведінки.
3. Консультації.
4. Анкетування.
5. Відвідування уроків .
6. Благодійна допомога батьків для НВК – ремонт класів та підготовка до навчального року (батьківський комітет).
7. Участь батьків у загальношкільних батьківських зборах
8.Проведення батьківських зборів «Підсумки навчального року та організація літнього шкільного табору відпочинку» (травень 2018 р.)
5. Індивідуальна робота з учнями. 1. Роз’яснювальна робота з учнями, які створюють конфліктні ситуації, бесіди про дружбу та взаємоповагу в колективі.
2. Консультації та бесіди під час канікул.
6. Співпраця з культурними центрами. 1. Участь у заході, присвяченому Дню села в сільській бібліотеці.
2. Виховна година "Україна -єдина країна"( шкільна бібліотека)
3. Участь у Акції " Подаруй книгу бібліотеці».
4. Участь в акції «Подаруй новорічну іграшку».
5. Участь у акції "Малюнок-привітання воїнам АТО"
7. Туристсько-краєзнавча робота. 1. Екскурсія по селу Липецьке ,відвідування культурних та історичних пам’ятків села.
2. Екскурсія по селу Куйбишевське, відвідування культурних та історичних пам'ятків села.
8. Організовані зустрічі. 1.Психологічні тести «Мої друзі»
2.Зустріч з дільничною медичною сестрою «Обережно :грип»
9. Участь у загальношкільних заходах. 1. Випуск вітальної газети до Дня Знань.
3. Участь у лінійках: День писемності, СНІД, Голодомор.
4. Участь у Новорічних заходах для 1-11 класів.
6. До Дня людей похилого віку.
7. Акції благодійні: до Дня Св. Миколая.
8.Акція «Живи книга!»
9.Лінійка до Дня Соборності України.
10.Участь у конкурсі на кращого читця творів Т. Шевченка
11.Участь у конкурсі інсценівок на твори Т. Шевченка.
12.Участь у конкурсі строю та патріотичної пісні.
10. Виховні години. Перший урок, Єдина класна година з ПДР, Єдина класна година до Міжнародного дня Миру, виховна година присвячена Дню партизанської слави, малюнки то Тижня ПДР, Єдина класна година з протипожежної безпеки, Єдина класна година до Дня ООН, ; Єдиний день профілактики дитячого травматизму, Вітальні газети: до Дня учителя, Дня писемності, Нового року, св.Миколая тощо; , бесіда «Запобігання насильству та захист прав людини», виховна година "Жертви Голодомору 1932-1933 р" ,бесіда пов'язана з ускладненням погодних умов;
Бесіда "Обережно: грип" , бесіда до річниці визволення України (28 жовтня)
Виховні години :
Герої Крут;
День Соборності України;
Цінуй і люби природу;
Правила дорожнього руху;
Вшанування учасників бойових дій;
Здоров’я – найдорожчий скарб;
Що таке милосердя?
Що таке конфлікт і як його уникнути;
Привітання дівчаток з 8 березня;
Земля-наш спільний дім;
Краса українського слова;
Трагедія Чорнобиля-біль нашого народу;
Перегляд фільму «Дзвони Чорнобиля»
Перегляд мультфільму «Правила поведінки у побуті»
Українські звичаї та традиції;
Історична вікторина «Цікава історія»
Українці-герої Великої Вітчизняної війни;
Цінуй і поважай людей похилого віку;
Безпека у твоєму житті;
11. Участь у конкурсах. Участь у предметних тижнях;
участь у шкільному конкурсі "Козацькі розваги, участь у виготовленні та представленні Новорічних іграшок , Огляд куточків національної символіки та учнівських куточків.
Конкурс читців
Конкурс інсценівок творів Т.Шевченка
Конкурс патріотичної пісні
12. Робота під час канікул. 1. Консультації.
2. Індивідуальні бесіди.
3. Екскурсії.
13. Рівень роботи органів класного самоврядування. 1. Розподілені обов’язки.
2. Учні залучаються до контролю над чергуванням у класі.
3. Організовують привітання іменинників.
4. Спільними зусиллями організовано після кожної чверті генеральне прибирання.
5. Колектив класу бере участь в організації та проведенні класних та шкільних заходів.
6. Активно беруть участь у різноманітних конкурсах малюнків.
7. Підготовка та звіт роботи за 2018-2019 н.р.
14. Ремонтні роботи. 1. Косметичний ремонт кабінетів.
Виходячи з вищесказаного, можна зазначити, що виховна діяльність у НВК на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам. І це нормальний процес, бо, як відомо, світ не стоїть на місці, він постійно змінюється, змінюючи нас і наше ставлення до нього.
Поряд із зазначеними позитивними результатами у виховній роботі школи мають місце недоліки, а саме:
- не на достатньому рівні працюють органи учнівського самоврядування, актив школи потребує постійної допомоги педагога-організатора та класних керівників;
- не проводиться достатня шефська робота учнів-старшокласників над молодшими школярами;
- недостатня робота проводиться щодо батьківського всеобучу та залучення батьків до проведення виховних заходів.
Проаналізувавши виховну роботу школи за 2018-2019 навчальний рік, можна визначити коло питань, над якими необхідно працювати у 2019-2020 навчальному році:
• сприяти розвитку і розширенню ролі учнівського самоврядування та залучення учнів не тільки 7-11 класів, а також 5-6 до активної діяльності в шкільному колективі;
• спрямовувати й координувати зусилля усіх педагогів та органів учнівського самоврядування на вдосконалення навчально-виховного процесу, забезпечувати єдність їхньої діяльності, розпочати роботу щодо навчання шкільного активу;
• допомагати органам учнівського самоврядування у піднятті престижу, створенні такої атмосфери в колективі, за якої члени педагогічного колективу будуть зважати на думки та рішення органів учнівського самоврядування;
• безпосереднє співпрацювання з тими учнями-лідерами, які очолюють шкільні органи учнівського самоврядування;
• запроваджувати практику рейтингової оцінки дисциплінованості класних колективів, урізноманітнити міри впливу на правопорушників, залучати таких дітей до більш активного шкільного життя.
Класним керівникам продовжувати здійснювати індивідуальний підхід до учнів, відповідально ставитися до вивчення умов життя учнів, урізноманітнювати види роботи з батьками, залучати батьків до позакласної роботи школи. Слід ретельніше готуватися до проведення виховних годин, активно залучати до підготовки учнів, батьків, громадськість, урізноманітнити форми проведення виховних годин, використовуючи інноваційні технології, чітко ставити виховну мету і прикладати достатньо зусиль щодо її досягнення.
Була висловлена щира подяку за співпрацю всім: учителям — за творчість, за любов до своєї професії, батькам, і, зокрема тим, котрі не байдужі — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи.
Виступили :
Мирзак А.М., заступник директора з НВР, яка розповіла про досягнуті результати у навчально-виховній діяльності учнів.
Лазаренко В.А., староста села, яка говорила про те, що об'єднання та координація зусиль всіх суб'єктів навчально-виховного процесу школи та освітнього округу створили сприятливі умови для забезпечення здорового середовища проживання, навчання та виховання, спрямованих на зміцнення здоров'я дітей, їх фізичний розвиток, соціальну адаптацію, духовне зростання, підвищення культури стосунків у соціумі.
Мунтян В.В., медична сестра сільської амбулаторії , яка розповіла про співпрацю медпрацівників та школи в рамках освітнього округу, про організацію та проведення медоглядів дітей .
Лунгул Л.І. , голова батьківського комітету, яка відзначила, що між адміністрацією, педагогічним колективом школи та всіма суб'єктами осітнього процесу встановлені стосунки взаєморозуміння, тісної співпраці, безконфліктності, доброзичливості і творчості.
Рішення:
І.Звіт директора школи про діяльність школи та інформацію виступаючих про діяльність директора та педагогічного колективу школи прийняти до уваги.
2.Діяльність директора школи Маланюк B.C. оцінити на «добре».
Голова зборів Кіртока JI.M.
Секретар Тіора A.B.
Секретар зборів А.В. Тіора