Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 2 common:people_all_forms

Новини

ПЛАН заходів психолога спрямованих на запобігання та протидію булінгу ( цькуванню) в КОНЗ «Липецький НВК І-ІІІ ст. -ЗДО» на 2019/2020 навчальний рік № з/п Назва заходу Цільова аудиторія Термін виконання Інформаційно-профілактичні заходи 1 Обговорення питання протидії булінгу на загальношкільних батьківських зборах Батьки здобувачів освіти Вересень 2 Оновлення банку даних про дітей пільгових категорій , сімей , які потребують підвищеної уваги. Учні 1-11 класів вересень 3 Виявлення та обстеження житлових умов учнів , що опинились в складних життєвих обставинах Учні 1-11 класів Упродовж року 4 Засідання методичного об’єднання класних керівників на тему «Протидія булінгу в учнівському колективі » Методобєднення класних керівників Жовтень 5 Розробка пам’ятки «Маркери булінгу» Класні керівники Жовтень 6 Складання порад «Як допомогти дітям упоратися з булінгом» Учні 1-11 класів Упродовж року 7 Контроль стану попередження випадків булінгу Нарада при директорі Квітень 8 Круглий стіл для педагогічного ідео залу «Безпечна школа. Маски булінгу» Педагогічний колектив Упродовж року 9 Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню Педагогічний колектив Упродовж року Формування навичок дружніх стосунків здобувачів освіти 1 Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, тренінгових занять Учні 1-11 класів Упродовж року 2 Робота ідео залу . Перегляд кінострічок відповідної спрямованості Учні 1-11 класів Упродовж року 3 Круглий стіл «Діти : злочин і кара » Учні 5-11 класів Лютий 4 Засідання дискусійного клубу старшокласників «Як довіряти й бути вдячним» Учні 9-11 класів Січень 5 Проведення заходів в рамках Всеукраїнського тижня права «Стоп булінгу» Учні 1-11 класів Грудень 6 Тренінг : «Булінг – соціальна проблема всього світу» Учні 5-11 класів Листопад 7 «Булінг – лекторій у школі» Учні 1-11 класів Упродовж року 8 Дискусія: «Світ без насилля » Учні 5-11 класів Квітень Психологічний супровід 1 Спостереження за міжособистісною поведінкою здобувачів освіти; Учні 1- 11 класів Упродовж року 2 опитування (анкетування) учасників освітнього процесу; «Стоп насильство!» Учні 5-11 класів Упродовж року 3 діагностика мікроклімату, згуртованості класних колективів та емоційних станів учнів; Усі категорії учасників освітнього процесу (За потребою) 4 Діагностика стану психологічного клімату класу Усі категорії учасників освітнього процесу (За потребою) 5 Спостереження під час навчального процесу, позаурочний час Усі категорії учасників освітнього процесу Упродовж року 6 Консультаційна робота з учасниками освітнього процесу Усі категорії учасників освітнього процесу Упродовж року 7 Профілактично-просвітницька, корекційно-розвивальна робота з учасниками освітнього процесу Усі категорії учасників освітнь

Батьківські збори в школі— основний спосіб комунікації прктичного психолога
з батьками . 19 жовтня практичним психологом Липецького ліцею
Гавоза Н.Д. проведена просвітницька робота з батьками 5 класу «Чому діти
стають «важкими » у вихованні »
Мета заходу : Познайомитися з батьками учнів, пояснити батькам роль сім’ї та її значення в житті школяра , познайомити з новими віковими особливостями дітей , дати рекомендації батькам щодо рішення можливих проблем, пов’язаних з успішністю та моральним станом дітей .
На заході панувала атмосфера взаємної довіри між батьками і практичним
психологом . Батьки ознайомилися з основними причинами чому діти стають «важкими у вихованні», як допомогти дитині у стані стресу . Батьків ознайомили з основними напрямками виховної діяльності в середній ланці школи.

24 жовтня 2023 о 12:56 | Маланюк В. С. | no comments

7 простих способів
зберегти ментальне
(психічне) здоров'я

Ще до недавнього часу ми мало замислювалися над своїм ментальним здоров'ям – станом своєї психіки, відчуттям щастя, стабільності, впевненості, добробуту. Але пандемія та війна і пов’язані з тим зміни, обмеження підштовхують нас зайнятися не лише своїми фізичними даними, імунітетом, а й емоціями. Адже більше третини українців знаходяться в стані постійного стресу. Ще більше прагнуть покращити свій психологічний стан.
Від чого він залежить? У кожної людини – свої чинники, але є серед них спільний для всіх – комфортний побут. Зробити його простішим, легшим, приємнішим прагне кожен з нас . Розуміючи важливість ментального здоров'я, можемо скласти 7 способів врівноважити емоційний стан у нинішні хиткі часи.
• Чіткий та сталий розпорядок дня. Як пояснює практика , впорядкована, системна повсякденна активність посилює відчуття психологічної безпеки та захищеності. Навіть такий маленький щоранковий ритуал, як випити запашної кави перед робочим днем створює ефект стабільності, контрольованості життєвих подій.
• Фізична активність. Це не лише заняття спортом, а і прогулянки парком, садівництво, домашні справи також є фізичною активністю. Вона буквально змінює хімічні процеси у мозку, допомагає відволіктися від клопотів і сконцентруватися на позитиві.
• Повноцінне харчування. Перекуси на бігу, тривалі паузи між прийомами їжі збільшують тривожність і шкодять здоров'ю. А от традиція сніданків, обідів, вечерь покращує і наш фізичний стан, і емоційний. Забезпечити повноцінне харчування зовсім не важко. *Спільні заняття з рідними, друзями. Прогулянка, перегляд фільму чи сімейне приготування обіду – це допоможе відчути підтримку, психологічну єдність. А ще – хороша альтернатива обмеженим зараз розвагам.
• Тактильні контакти. Людині для ментального здоров'я потрібно не тільки бачити, усвідомлювати підтримку, а й тактильно відчувати «руку/плече» оточуючих. Тому важливо «бути в дотику» – відчувати фізичний контакт: обійми, цілунки, рукостискання. Вони знімають напругу і дарують відчуття безпеки.
• Можливість виговоритися. Невисловлені почуття, думки, емоції спричиняють деструктивні зміни у психіці. Необхідно зробити сім’ю, дружню компанію тим колом, де можна безпечно висловлюватися, обговорювати все, що турбує, не накопичуючи негатив.
• Спрощений побут. Наша оселя має стати тим острівком затишку, де нічого не напружує, навіть хатня робота.
• Але головна запорука збереження ментального здоров’я – зосередитися на приємних для себе речах, оточити себе «своїми людьми» – приємними, щирими, зробити дім, в якому ми зараз проводимо більше часу, комфортним і безпечним.

Практичний психолог
Липецького ліцею Гавоза Н.Д.

10 жовтня 2023 о 13:10 | Маланюк В. С. | no comments

Підсумкове засідання ШМО вчителів початкових класів Липецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Подільської міської ради

6 червня 2023 о 13:52 | Маланюк В. С. | no comments

Ось і літечко прийшло,
Різні барви принесло,
Стало літо малювати,
Стало землю прикрашати,
Взяло фарбу золоту,
Потяглось у висоту,
Аж до сонечка
дістало,
Промінців домалювало.
А блакитним сонцю треба
Підфарбовувати небо.
Такими словами розпочалося у Липецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів Подільської міської ради відкриття дитячого пришкільного табору "Веселка" 2022-2023 н.р. .

1 червня 2023 о 13:16 | Маланюк В. С. | no comments

В Липецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів Подільської міської ради під час повітряної тривоги в укритті , з учнями 9-11 класів , в рамках тижня психології , практичний психолог Гавоза Н.Д. провела годину спілкування . Учні підвищили рівень знань про  психологію , навчилися різноманітним прийомам володіти собою під час загрози. На заході панував позитивний настрій учасників . Практичний психолог разом з учнями на практиці показали вправи , які синхронізують роботу півкуль, покращують розумову діяльність , сприяють поліпшенню пам'яті та уваги, полегшують процес читання та письма , що сприятиме всебічному розвитку школярів .

8 травня 2023 о 14:20 | Маланюк В. С. | no comments

8 травня, в День пам’яті та примирення, Україна вшановуватиме пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни.
У 4 класі Липецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено годину пам'яті" Не згасити пам'яті вогонь"

8 травня 2023 о 13:15 | Маланюк В. С. | no comments

Учнівське самоврядування виготовила стіннівку.

8 травня 2023 о 13:12 | Маланюк В. С. | no comments

15 квітня День довкілля. Довкілля-це всі живі та неживі об'єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. З метою підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища колектив Липецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Подільської міської ради приєднався до Дня довкілля.

5 травня 2023 о 10:32 | Маланюк В. С. | no comments

25 квітня пройшов І етап Всеукраїнської дитячо- юнацької військово - патріотичної гри
"Сокіл" ("Джура") у Подільській міській територіальній громаді. Метою Гри є: виховання юних патріотів України на засадах національної гідності, високої самосвідомості та активної громадянської позиції.
А Рій "Українські козаки" Липецького ЗЗСО І- ІІІ ступенів брав участь у конкурсах: "Ватра", "Відун", "Рятівник".

5 травня 2023 о 10:29 | Маланюк В. С. | no comments

На виконання розпорядження Подільського міського голови від 30.03.2023 р. "Про затвердження програми благодійного проекту " Тиждень добрих справ - 2023", з метою виховання в дітей та учнівської молоді співчуття до інших людей, патріотичного виховання підростаючого покоління, в рамках благодійного проекту" Тиждень добрих справ -2023", який проходить у громаді з 03 по 16.04.2023 р. Колектив Липецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Подільської міської ради прийняв участь у благодійних акціях: "Допомога армії", "Поспішай робити добро", " Привітай воїнів ЗСУ з Великоднем", зібрав кошти для закупівлі матерії для волонтерського загону "Шалені голки" , упорядкував братські поодинокі могили, пам'ятники, придбав пральну машину для потреб ЗСУ.

5 травня 2023 о 10:26 | Маланюк В. С. | no comments

26 квітня 1986 року, світом облетіла звістка про жахливу аварію на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу. Минають роки, але чорна віха Чорнобиля і сьогодні кидає свою тінь на долі мільйонів українців.
У Липецькому ЗЗСО І-ІІІ ступенів були проведені такі заходи:
1. Виховні години
«Відлуння Чорнобиля»(1-4кл.), «Чорнобильська катастрофа: причини та наслідки»(5-8кл.), «Чорнобиль – біль і трагедія українського народу»(9-11кл.).
2. Тематична виставка художньої та історичної літератури.
Під час організації та проведення заходів щодо Чорнобильської трагедії класні керівники акцентували увагу, що це – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації.
1986 рік завжди залишиться у пам'яті українців.

5 травня 2023 о 10:23 | Маланюк В. С. | no comments

На виконання розпорядження Подільського міського голови від 30.03.2023 р. "Про затвердження програми благодійного проекту " Тиждень добрих справ - 2023", з метою виховання в дітей та учнівської молоді співчуття до інших людей, патріотичного виховання підростаючого покоління, в рамках благодійного проекту" Тиждень добрих справ -2023", який проходить у громаді з 03 по 16.04.2023 р. Колектив Липецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів Подільської міської ради прийняв участь у благодійних акціях: "Допомога армії", "Поспішай робити добро", " Привітай воїнів ЗСУ з Великоднем", зібрав кошти для закупівлі матерії для волонтерського загону "Шалені голки" , упорядкував братські поодинокі могили, пам'ятники, придбав пральну машину для потреб ЗСУ.

5 травня 2023 о 10:20 | Маланюк В. С. | no comments

«Погоджено»
ЗДНВР _____________ А.М.Мирзак
« 29 » серпня 2022 року

План заходів
щодо профілактики та попередження
всіх форм насильства та булінгу
серед учасників освітнього процесу
Липецького ЗЗСО – І-ІІІ ст.
на 2022-2023н.р.


п/п
Напрями діяльності з учасниками освітнього процесу  закладу освіти
Термін
проведення
Цільова
аудиторія
1.
Довести до відома всіх класних керівників про лист МОНУ «Щодо захисту дітей від усіх форм насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження» № 1/9-680 від 28.12.2016 р.
та про Закон України від 7 грудня 2017 №2229 "Про запобігання та протидію домашньому насильству"
Розробити комплексний міжвідомчий план заходів із питань координації дій щодо попередження насильства в закладі освіти.

Вересень
Вчителі
2.
Забезпечити неухильне виконання педагогічними працівниками школи Конвенції ООН «Про права дитини», Закону України «Про охорону дитинства» законодавств України в галузі освіти в частині збереження фізичного , духовного, психічного здоров’я та поваги до людської гідності дитини.

Протягом року
Вчителі
3.
Під час відвідування неблагополучних сімей, з’ясувати умови проживання та виховання дітей в родинах з метою недопущення фізичного, психічного, сексуального і економічного насильства над дітьми.

Протягом року
Сім'ї здобувачів освіти
4.
В разі виявлені фактів насильства над дітьми негайно надавати інформації відповідним правоохоронним органам.

Протягом року
Сім'ї здобувачів освіти
5.
Забезпечити систематичне оновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім’ї або виникає реальна загроза його вчинення.
Протягом року
Група ризику
6.
Проводити соціально-психологічні дослідження серед учнів закладу з метою вивчення проблем підліткового насильства та розробити рекомендації для попередження фактів психологічного розладу, агресивності та жорстокості серед неповнолітніх.
Постійно
Учасники освітнього процесу

7.

Організовувати і проводити просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед учнів в рамках акції «16 днів проти насильства:
• На«Годинах психолога» , теми:«Насилля в сімї. Скажемо Ні!» серед учнів ,«Попередження булінгу (насилля та жорстокості), «Запобігання насильству та жорстокому поводженню»; «Твої права та обов’язки, дитино!»,«Конвенція ООН про права дітей» тощо та ін.

Протягом навчального року

Учасники освітнього процесу
8.
Розповсюдження буклетів «Наслідки насилля у сім’ї», «Чи знаєте ви, що таке насильство в сім’ї».
Надання інформації про організації , які можна звернутися в разі потреби.
« ЛаСтрада-Україна»
Протягом року
Здобувачі освіти
9.
Залучення до профілактичної та просвітницької роботи спеціалістів юридичного відділу, служби у справах дітей, центру соціальних служб сім’ї дітей та молоді, представників правоохоронних органів тощо.
Протягом року, в рамках тижня правових знань
Здобувачі освіти
10.
Надання консультаційної допомоги учням, батькам, педагогічним працівникам у вирішенні життєвих проблем.
Протягом року
Учасники освітнього процесу
11.
Проведення індивідуальної та групової корекції та консультації (при потребі) для вивчення особистісних характеристик та особливостей міжособистісної взаємодії учасників , які схильні до проявів насилля.
Протягом року
Здобувачі освіти
12.
Залучення осіб схильних до проявів насилля та жорстокого поводження до роботи Ради профілактики школи.
Протягом року
Здобувачі освіти
13.
Провести загальношкільні батьківські збори на тему: «Взаємодія сім’ї і школи – запорука успішного навчання і виховання. Єдині вимоги у вихованні».
Листопад,
Лютий
Учасники освітнього процесу
Практичний психолог __________ Гавоза Н.Д.

5 травня 2023 о 10:13 | Маланюк В. С. | no comments

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я.
У 4 класі Липецької ЗЗСО відбулися змагання між учнями під гаслом«Здорові діти – здорова держава!».
В різноманітних естафетах діти проявили силу волі, спритність, кмітливість та витривалість, ще раз підтвердили слова народної мудрості: «У здоровому тілі – здоровий дух!»

7 квітня 2023 о 08:40 | Маланюк В. С. | no comments

До відома батьків майбутніх першокласників
З 15 березня 2023 року в Липецькому ЗЗСО І – ІІІ ступенів Подільської міської ради розпочинається прийом документів до 1 класу на 2023-2024 навчальний рік.
Інформація про умови та порядок зарахування розміщена на сайтах УОГП Подільської міської ради (https://kotovskt.odessaedu.net), закладів загальної середньої освіті.
З метою швидкого прийому документів працюємо за таким алгоритмом:
Готуємо документи: 1. Документ, який посвідчує особу одного з батьків чи особи, яка їх замінює (того, який буде подавати документи)
2. Копію свідоцтва про народження дитини
3. Копію документа, що підтверджує місце проживання дитини або одного з батьків на території, яка закріплена за закладом АБО довідку закладу про те, що рідний брат / сестра здобуває освіту у цьому закладі АБО довідку про те, що батько/мати є працівником цього закладу
4. За необхідності копію висновку про комплексну психолого – педагогічну оцінку розвитку дитини, виданого Інклюзивно - ресурсним центром
5. Заповнюємо заяву (зразок заповнення на сайтах закладу або УОГП Подільської міської ради)
6. Підписуємо згоду на обробку персональних даних дитини для використання в електронних базах (зразок заповнення на сайтах закладу або УОГП Подільської міської ради
Документ, що підтверджує місце проживання дитини або одного з її батьків відповідно до листа-роз’яснення МОН України №1/9-292 від 08.05.2018 р.:
1) паспорт громадянина України одного з батьків дитини ( із зазначенням місця реєстрації проживання);
2) довідка про реєстрацію проживання/перебування особи (дитини або одного з його батьків);
3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання /перебування особи (дитини або одного з його батьків);
4) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
5) документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі – продажу тощо);
6) рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;
7) документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, оренди тощо);
8)довідка про проходження служби у військовій частині;
9) акт обстеження умов проживання органами опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини;
10) будь – який офіційний документ, в якому зазначене місце проживання дитини чи одного з її батьків, форма якого визначена законодавством і який виданий органом місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.

15 березня 2023 о 10:34 | Маланюк В. С. | no comments

Чи потрібно батькам турбуватися через ЧВК "Редан"
Починаючи з 27 лютого, у різних регіонах України відбулося понад 40 зборів молоді, прихильної до руху ЧВК "Редан". Напередодні вони навіть намагалися зібратися біля одного із столичних ТРЦ. Назва субкультур пов'язана з японськими коміксами. Одного з головних персонажів звати Редан. Підлітки носять чорний одяг та зображення павуків, наслідуючи символіку гри. Основною метою новоствореного в Україні руху є провокація масових зборів для подальшого фізичного протистояння. Тобто все робиться для того, щоби дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні. Підлітки збираються за допомогою різноманітних інтернет-ресурсів. Тому батькам потрібно бути у довірливих стосунках з дітьми, щоб помітити зміни у їх поведінці. Дітей приваблює хайп на таких зборах, там вони отримують необхідну увагу, якої їм не вистачає.
Що таке ЧВК "Редан"?
ЧВК "Редан" – це агресивна молодіжна субкультура, яка займається масовими бійками. Рух зародився у Росії, де підлітки влаштовували заворушення у торгових центрах. Члени ЧВК "Редан" збираються у великі групи та влаштовують масові бійки з національними меншинами чи представниками інших субкультур. Збори агресивної молоді вже помітили у Харкові, Києві, Львові та інших обласних центрах. ЧВК "Редан" - далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками та хуліганством. Подібні рухи завжди були і завжди будуть серед підлітків із не дуже благонадійних сімей. Наприклад, можна згадати такі субкультури, як "оффники" чи "стрейт едж".
Батькам важливо пам'ятати, що поширення таких субкультур – це не причина, а наслідок психологічних та сімейних проблем у підлітків. Дитина із сім'ї, де її поважають та вислуховують, навряд чи зацікавиться таким агресивним рухом.Якщо підліток зацікавився ПВК "Редан" – це привід відверто поговорити з ним та разом відвідати дитячого психолога. Дитина повинна відчувати, що ви його підтримка, а не ворог. Також батькам не варто бити на сполох, якщо підліток дивиться аніме. Аніме саме по собі не робить дитину агресивною і неслухняною, якщо у неї немає сімейних проблем. Це лише вид мистецтва, який дивляться мільйони людей по всьому світу. Батькам слід більше приділяти часу для спілкування зі своїми дітьми і говорити з ними не з позиції сили, а на рівних, уникаючи конфліктів та насильства в сім'ях. Тому не варто сподіватися, що якщо забрати у дитини телефон або ще щось, то все обійдеться . Тому робити слід щось примусово, як зараз деякі батьки дуже насильно вторгаються в особистий простір підлітків, чим ще більше їх налаштовують проти себе , забирають у них телефони чи обмежують їх у чомусь. Це тільки допоможе наблизитись до таких груп. Тому доречніше— у щирій розмові з підлітками обговорювати все те що відбувається. Можна прямо так чесно "в лоб" говорити, що слухай, думав, ти вже чув (або чула), що є такі гурти, хочу дізнатися, що ти про це думаєш. Іншими словами, навіть розпочинати розмову таким чином, щоб підліток був у активній позиції, щоб не лякати, за прикладом, "А ти вже там?", "А тобі надсилали?", "А що ж це ти?!". А з іншої позиції, наприклад: "Я думаю, ти вже в курсі, хочу просто дізнатися, що ти про це думаєш, тому що я турбуюся". Раджу налаштувати дитину на довірливу розмову. Батькам потрібно спостерігати за рухом ЧВК "Редан". Але й піддаватися громадській паніці не треба. Просто любіть своїх дітей та вибудовуйте довірчі стосунки з ними !
Практичний психолог Гавоза Н.Д.

6 березня 2023 о 14:27 | Маланюк В. С. | no comments

8 лютого практичним психологом Липецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено тренінг з батьками дітей з ООП «Наші особливі діти» . В процесі тренінгу учасники прийшли до висновку що Інклюзивний освітній процес не може розглядатися без активної участі в ньому батьків та налагодженої взаємодії всіх його учасників. Усе більше батьків усвідомлюють переваги інклюзивної освіти для своєї дитини. Психологом було роз'яснено яким чином батьки беруть участь в ухваленні рішень, що впливають на освіту та розвиток дитини, навчили батьків краще розуміти особливі освітні потреби своєї дитини, сформулювати намічені для дитини цілі в навчанні.

10 лютого 2023 о 14:55 | Маланюк В. С. | no comments