Чи потрібно батькам турбуватися через ЧВК "Редан"
Чи потрібно батькам турбуватися через ЧВК "Редан"
Починаючи з 27 лютого, у різних регіонах України відбулося понад 40 зборів молоді, прихильної до руху ЧВК "Редан". Напередодні вони навіть намагалися зібратися біля одного із столичних ТРЦ. Назва субкультур пов'язана з японськими коміксами. Одного з головних персонажів звати Редан. Підлітки носять чорний одяг та зображення павуків, наслідуючи символіку гри. Основною метою новоствореного в Україні руху є провокація масових зборів для подальшого фізичного протистояння. Тобто все робиться для того, щоби дестабілізувати внутрішню ситуацію в країні. Підлітки збираються за допомогою різноманітних інтернет-ресурсів. Тому батькам потрібно бути у довірливих стосунках з дітьми, щоб помітити зміни у їх поведінці. Дітей приваблює хайп на таких зборах, там вони отримують необхідну увагу, якої їм не вистачає.
Що таке ЧВК "Редан"?
ЧВК "Редан" – це агресивна молодіжна субкультура, яка займається масовими бійками. Рух зародився у Росії, де підлітки влаштовували заворушення у торгових центрах. Члени ЧВК "Редан" збираються у великі групи та влаштовують масові бійки з національними меншинами чи представниками інших субкультур. Збори агресивної молоді вже помітили у Харкові, Києві, Львові та інших обласних центрах. ЧВК "Редан" - далеко не перша і не єдина субкультура, яка займається бійками та хуліганством. Подібні рухи завжди були і завжди будуть серед підлітків із не дуже благонадійних сімей. Наприклад, можна згадати такі субкультури, як "оффники" чи "стрейт едж".
Батькам важливо пам'ятати, що поширення таких субкультур – це не причина, а наслідок психологічних та сімейних проблем у підлітків. Дитина із сім'ї, де її поважають та вислуховують, навряд чи зацікавиться таким агресивним рухом.Якщо підліток зацікавився ПВК "Редан" – це привід відверто поговорити з ним та разом відвідати дитячого психолога. Дитина повинна відчувати, що ви його підтримка, а не ворог. Також батькам не варто бити на сполох, якщо підліток дивиться аніме. Аніме саме по собі не робить дитину агресивною і неслухняною, якщо у неї немає сімейних проблем. Це лише вид мистецтва, який дивляться мільйони людей по всьому світу. Батькам слід більше приділяти часу для спілкування зі своїми дітьми і говорити з ними не з позиції сили, а на рівних, уникаючи конфліктів та насильства в сім'ях. Тому не варто сподіватися, що якщо забрати у дитини телефон або ще щось, то все обійдеться . Тому робити слід щось примусово, як зараз деякі батьки дуже насильно вторгаються в особистий простір підлітків, чим ще більше їх налаштовують проти себе , забирають у них телефони чи обмежують їх у чомусь. Це тільки допоможе наблизитись до таких груп. Тому доречніше— у щирій розмові з підлітками обговорювати все те що відбувається. Можна прямо так чесно "в лоб" говорити, що слухай, думав, ти вже чув (або чула), що є такі гурти, хочу дізнатися, що ти про це думаєш. Іншими словами, навіть розпочинати розмову таким чином, щоб підліток був у активній позиції, щоб не лякати, за прикладом, "А ти вже там?", "А тобі надсилали?", "А що ж це ти?!". А з іншої позиції, наприклад: "Я думаю, ти вже в курсі, хочу просто дізнатися, що ти про це думаєш, тому що я турбуюся". Раджу налаштувати дитину на довірливу розмову. Батькам потрібно спостерігати за рухом ЧВК "Редан". Але й піддаватися громадській паніці не треба. Просто любіть своїх дітей та вибудовуйте довірчі стосунки з ними !
Практичний психолог Гавоза Н.Д.