Година психолога
ГОДИНА ПСИХОЛОГА
«Станція
призначення
життя »
10 клас
Підготувала :
Психолог
Гавоза Н.Д.
Мета: Сприяти підвищенню рівня поінформованості учнів та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми. Розвивати необхідні вміння та навички з питань захисту власної гідності у складній ситуації. Формувати в учнів усвідомлення проблеми торгівлі.
Завдання:
- Визначити рівень знань учнів з проблеми торгівлі людьми.
Переглянути навчальний відеофільми з протидії торгівлі людьми „Станція призначення - ЖИТТЯ".
Обговорити, закріпити отриману інформацію та підвести підсумки
щодо побаченого і почутого.
Хід заняття
„Кожна людина має право на життя,
свободу та особисту недоторканість"
Загальна Декларація прав людини, стаття 3
Вступ .
Тема сьогоднішнього заняття „Як підвищити рівень усвідомлення проблеми торгівлі людьми (особливо дітьми)". Про цю проблему в Україні почали говорити з 1996 року. Торгівля людьми - це сучасна форма раб¬ства. Торгівля людьми та торгівля зброєю вважаються найприбутковішими після наркобізнесу напрямками кримінального бізнесу. Жертвами торгівлі людьми є малі діти, підлітки, чоловіки та жінки. Україна, на жаль, є однією з головних країн-постачальниць „живого товару" у країни Європи та Близького Сходу. Україна є також однією з головних країн-транзитів (країна, через яку переправляють потерпілих у країни призначення).
В рамках Всеукраїнської акції „16 Днів протидії тендерному насиль-ству", яка щорічно проходить з 25 листопада по 10 грудня, особливою увагою відзначається 2 грудня - Всесвітній День проти рабства. В цей день суспільство активно виступає проти такого нелюдського явища як торгівля людьми.
Сьогодні ми більш детально ознайомимося зі станом справ щодо даної проблеми в Україні.
Керований перегляд фільму „Станція призначення - ЖИТТЯ"
https://www.youtube.com/watch?v=00zp4CC8kHo
Навчальний відеофільм з протидії торгівлі людьми „Станція призна-чення - ЖИТТЯ" створений Всеукраїнською громадською організацією „Жіночий консорціум України" за фінансової підтримки Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Пропонується керований перегляд фільму із попередньо поставленими запитаннями. Перед пе-реглядом психолог об'єднує клас у 3 або 4 групи, задавши кожній групі запитання, на які їм потрібно буде відповісти після перегляду фільму. За-питання, які пропонується поставити учням перед переглядом фільму:
Запам'ятати максимальну кількість цифр, які прозвучать у фільмі.
Види торгівлі людьми і яким чином відбувається вербування людей.
Запам'ятати поради для безпечної поїздки за кодон, що прозвучать у фільмі.
Така групова робота дає можливість зосередити увагу учнів на під час перегляду фільму на конкретних фактах, цифрах, порадах тощо.
Обговорення фільму.
При обговоренні варто врахувати думки кожного/кожної. Для стиму-лювання відповідей учнів перед обговоренням потрібно наголосити на тому, що всі думки, що прозвучать з даної темі є правильними. Акцен¬туємо увагу не на забороні виїзду за кордон, а на отриманні корисної інформації для безпечної поїздки: на навчання, на відпочинок, на роботу тощо.
У зв'язку з тим що більша половина української молоді не бачить свого майбутнього в Україні, то нашим завданням сьогодні є просвітницька діяльність серед молоді з питань попередження торгівлі людьми.
Виготовлення різноманітних пам,яток : буклети, календарики з необхідною інформацією щодо виїзду за кордон.
Реальність сьогодення така, що багато людей нашої країни продо-вжують масово виїжджати за кордон, ризикуючи при цьому стати жерт¬вою торгівців людьми. За цим стоять величезні гроші, які отримують трафікери. Саме цим словом - «трафікер», почали називати всю ту різноманітну групу людей, які задіяні в торгівлі людьми: організаторів/ керівників злочинних груп, які торгують людьми; агентів-вербувапьників, що зваблюють людей брехливими обіцянками красивого закордонно¬го життя та обманними пропозиціями працевлаштування за кордоном; перевізників («кур'єрів»); продавців і покупців живого товару; сутенерів і господарів , які використовують цих потерпілих тощо.
Трафікери можуть створювати напівлегальні агентства з працевлаш-тування та фірми-одноденки, поширювати в газетах неправдиву ре¬кламну інформацію про працевлаштування за кордоном, підшукувати молодих дівчат і хлопців у громадських місцях, встановлювати контакти з можливими «кандидатами» через спільних знайомих, родичів, сусідів. Проте самі родичі, знайомі, сусіди, друзі також можуть виявитися такими ж вербувальниками.
Ми маємо бути обізнані з цієї проблеми та інформувати про небез¬пеку стати жертвою торгівців людьми все населення.
На завершення заняття пропоную вправу „Валіза":
На папері або дошці малюється валіза будь-якої форми. Психолог, по черзі, пропонує учням назвати конкретні поради, які практично можна використати в житті.
Наприклад, для поїздки за кордон кожен і кожна мають взяти з собою - дві копії закордонного та внутрішнього паспортів; адреси організацій та консульств у країні, в яку збирається людина, точне місце запланова¬ного перебування за кордоном тощо.